Galatasaray Uğur İris ve 14 yaşındaki kızı Nil İris’e saldıran Fenerbahçelilerin görüntüsü ortaya çıktı

Fenerbahçeli bir grup taraftarın Galatasaraylı Uğur İris ve 14 yaşındaki kızı Nil İris‘e saldırdığı anların görüntüsü ortaya çıktı. Olayı örgütleyen H.B.A, M.B.Ö. ile olayda bulunan M.T.P, M.Ö, Y.B, A.Y. ve S.K.E. adlı kişiler yakalandı. Fenerbahçeli 7 taraftardan 3’ü tutuklanırken 4’ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Kadıköy Burhan Felek Spor Salonu’nda 5 Mart akşamı oynanan Galatasaray Daikin – Nilüfer Belediyesi kadın voleybol maçını tribünde izledikten sonra salondan ayrılan Galatasaray taraftarı Uğur İris ve kızı Nil İris’e salon dışında bekleyen şüpheliler saldırdı.

Baba ve kızın elindeki pankart ve bayrakları alan şüpheliler küçük kıza tekme attı. Şikayet üzerine harekete geçen polis ekipleri, olayı örgütlediği belirlenen H.B.A. ve M.B.Ö. ile olayı gerçekleştirdiği tespit edilen M.T.P, M.Ö, Y.B, A.Y. ve S.K.E.’yi yakaladı.

Yapılan sorgulamalarda, Y.B.’nin ‘Mala zarar vermek suçundan’, M.B.Ö. ‘nün dolandırıcılık suçundan 5 adet suç kayıtları olduğu tespit edildi. Şüpheliler “Yağma- Kasten Yaralama – Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna muhalefet” suçlarından adliyeye sevk edildi.

Fenerbahçe Hukukçular Derneği’nden açıklama

Fenerbahçe Hukukçular Derneği, yaşananlarla ilgili sosyal medya hesabından 2 tane paylaşım yaptı. Konunun bizzat takip edildiğini açıklayan dernek, gerekli itirazların yapılacağını söyledi ve şunları paylaştı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir